Valachovič v novém trať.rekordu

23.07.2017 20:05

Jakub Valachovič vyhrál v novém traťovém rekordu

a pořadatelé si mohli zaznamenat nový účastnický rekord.

Prázdniny, dovolené a tropické počasí sice lákají k jiným aktivitám jak ke běhání, přesto se hodně běžců těší do Borského Svätého Juru.

Pro dětské kategorie je to možnost ihned po závodě se ochladit v místní kašně 20 m za cílem.

Dětské kategorie se běhaly za tropického počasí, chvílemi se zdálo, že nás bouřka z horka nemine, ale nakonec bylo všechno v pohodě. Na hlavní závod startující až v 18 hod. se příjemně ochladilo a tak se 124 startujících vydalo na náročnou trať obcí.

Ženské kategorie běžely 2 okruhy tzn. 6,6 km a roli favoritky potvrdila domácí Zuzana Švejdová. Přestože je věkem ještě starší žákyně, tak nám již válcuje celé ženské startovní pole. Zuzka Švejdová vyhrála časem 26:29 před nestárnoucí a stále výborně běhající Blaženou Kocúrikovou - Ž 45 -1.místo 27:17, třetí doběhla vítězska Ž 35 Erika Fakašová - 27:41.

To v mužích se opakoval 14 dní starý scénář z Nové Lhoty. Ihned v prvním okruhu získala náskok dvojice z AC Malacky Valachovič, Kopiar a 100 m za nimi měl třetí Soural ztrátu 100 m. Čekalo se, že v posledním třetím okruhu Soural zaútočí a pokusí se opět tuto dvojici porazit. Tentokrát však Jakub Valachovič na delší 9,9 km dlouhé trati svůj náskok uhájil a zvítězil v novém traťovém rekordu 32:42. Lukáš Soural doběhl druhý za 33:03 před vyčerpaným mladým Jakubem Kopiarem - 34:13.