Tropický Moravský Písek

12.06.2010 17:59

8.ročník ..BĚH MORAVSKÝM PÍSKEM.. - to bylo především tropické počasí. Výkony běžců a pořadí v kategoriích ovlivnilo horko.

Již od prvních dětských kategorií to vypadalo, jako by to měli běžci za trest. Žádná radost v cíli, většinou měli všichni v cíli dýchací potíže a snahu co nejrychleji se něčeho napít. Ještě že se hlavní závod běžel pouze na 6 km, delší trať by asi všem dělala velké problémy. Zvítězil Tomáš Bláha s náskokem 22 s před Tomášem Steinerem, třetí Michalčík doběhl se ztrátou 55 s.

V ženách zvítězila Irena Hynštová o 22 s před Lenkou Jiříčkovou, třeti Jana Kadlecová v cíli ztrácela 1:15.

I přes to vedro si přišlo zazávodit 153 startujících (77 v dětských kategoriích, 76 v hlavním běhu na 6 km)

V sobotu se přesunem do Senice na .. Záhorácký polmaratón, start je v 15:00 hod. na fotbalovém stadionu. Pořadatelé nepořádají žádné dětské kategorie.