Studený Mor.Písek 2018

28.06.2018 16:24

16 - MSBP 2018 - BĚH MORAVSKÝM PÍSKEM - výsledky.xlsx (140,2 kB)

Počasí jako na houpačce připravil týden před tímto závodem. Zatím co ještě ve středu panovaly tropické teploty, tak v pátek to spadlo o 20°C. A věřte nevěřte, já jsem měl ruku s mikrofonem studenou jak v březnu. Chladnější počasí však vyhovovalo závodníkům, a tak se bojovalo o co nejlepší časy. Dětské kategorie měly vše opět na 400 m asfaltovém oválu, a i když jeho kvalita je rok od roku horší, vše proběhlo bez problémů. V některých kategoriích to byly souboje na ostří nože až do cíle a já jsem rád, že děti nespekulují a dávají do toho vše. Je radost se na to jejich zapálení o co nejlepší umístění dívat.

Hlavní závod byl tentokrát pro všechny kategorie vypsán na 6 km. Nebyl zde žádný jasný favorit, a tak se typovalo před startem, kdo toho dokáže využít. Po startu se běžely dva okruhy na stadionu a čelo ovládly slovenští běžci a padaly tipy, že získají prvních pět míst. Jako první se objevil Zdenko Zalubil – 20:55 o pouhých šest sekund před letos dobře běhajícím Tomášem Skalou – 21:02. Za nimi se po výborné druhé polovině objevili nejlepší veteráni Dušan Tomčal – 21:09 a Jiří Daněk -21:15. Páté místo po vynikajícím finiši získal Pavol Masaryk-21:18 o 1 s před Andrejem Psotou.

To v ženách vyhrála jasná favoritka Irena Pospíšilová – 23:46 o dvě minuty před vítězkou Ž 45 Dagmar Vrajíkovou – 25:47, třetí místo získala Mirka Zíšková – 25:56.

Pořadatelé měli jako vždy nachystaný doprovodný dětský program a volný vstup na sousední koupaliště. Ani se nedivím, že toho koupání zadarmo využil z těch 267 startujících pouze jeden, a to Roman Komárek.