Štěpánský běh v Kyjově 2019

27.12.2019 09:21

33 - MSBP 2019 - ŠTĚPÁNSKÝ BĚH V KYJOVĚ - výsledky.xlsx (67 kB)

MLADÉ PUŠKY ovládly letošní ročník ŠTĚPÁNSKÉHO BĚHU V KYJOVĚ. Nevím jestli jste si všimli, jak se letos mládeži podařilo vyškolit zkušenější běžce. Vyhrál 19letý Martin Zajíc, druhý byl 23letý David Kákona, čtvrtý 18 letý Marek Ondrovič, pátý 20letý Jan Karafiát, šestý 16letý Matěj Hřebačka, ženy ovládla 23letá Tereza Korvasová, druhá 19letá Pavla Závodná. A málem jsem přehlédl osmé místo 20letého Jakuba Kopiara.

Současné téměř jarní počasí počasí se projevilo i v Kyjově na již 57. ročníku Štěpánského běhu. Teplo přilákalo řadu běžců, kteří by možná jinak slavili svátky někde na sněhu na horách. Také proto zde startovalo přes 300 závodníků, což je velmi slušné číslo.

Martin Zajíc to napálil hned od startu

Ano přesně tak to po startu vypadalo. Junior Martin Zajíc /VSK Univerzita Brno – 26:20,14/, věren svému příjmení, okamžitě vyrazil vpřed a nechal ostatní běžce brzy za sebou. Za ním proběhl souboj jen od druhé místo, v němž byl úspěšnější David Kákona /AK Hodonín – 26:33,18/, když v posledním prudkém seběhu před cílem utekl Tomášovi Navrátilovi /AK Kroměříž – 26:39,99/.

Tereza Korvasová obhájila loňské vítězství

Stejně jako loni zvítězila česká cyklistická reprezentantka Tereza Korvasová /Vnorovy v pohybu – 31:32,4/. Ovšem kousek za ní doběhla po parádním výkonu, když se vcelku dlouho držela Terezy, Pavla Závodná/AK Drnovice – 31:50,78/, která je obrovským překvapením posledních týdnů, a třetí místo si pohlídala mnohonásobná mistryně ČR v triatlonu Pavlína Poláčková /AK Drnovice – 33:00,21/.

Štěpánský běh v Kyjově je nejstarším závodem na Štěpána na Moravě

Je to tak. Letošní již 57. ročník je toho jasným dokladem. Prošel také během těch let řadou změn. Jak tratí, kdy se z klasického 5,2 km dlouhého silničního okruhu na čas přestěhoval do města, aby se zase vrátil zpět. A i nyní se klasická část zachovala, ale posunul se start a cíl do