Silvestrovský běh v Senici

16.01.2019 20:06

I na Silvestra se sešlo v Senici neskutečné množství startujících - 360. Když si uvědomíme,že v tento den se pořádají stovky těchto běhů, tak je jasné, že kromě tradičních účastníků tentokrát přibylo hodně svátečních běžců. Ještěže jsme pořadatele před třemi lety požádali o změnu tratě. Jak by se těch 205 startujících hlavního závodu tlačilo na starém 900 okruhu, to nevím. Oproti loňskému roku nám přálo počasí, ale kdo to podcenil, tak trpěl. A i když chvílemi pěkně svítilo sluníčko, tak bylo zima a ten studený ,,vánek,, byl velmi nepříjemný. Pro přítomné diváky byl zážitek sledovat výkon nejlepší ženy Kristiiny Mäki, české reprezentantky od 3 do 5 km. Vítězným čase 14:17,08 posunula trať. rekord na této trati o 2 minuty 23 sekund!!!! Druhá doběhla Maria Truissard - 16:59,62 a třetí loňská vítězka Zuzana Švejdová - 17:49,62.
V mužích bohužel těsně před startem odstoupil traťový rekordman Jakub Valachovič - 25:02,14 a tak ho musel zastoupit jeho mladý svěřenec Jakub Kopiar . Pro vítězství si doběhl v čase 25:54,93. O druhé místo se finišovalo a po letech útlumu se na bednu na druhé místo dostal časem 26:27,37 svěřenec trenéra Roučky Ondra Marenčík. Třetí místo bral kyjovský hokejbalista Pavel Šedík - 2630,40.