Roman Paulík-král Bořetic

21.10.2017 20:20

Tento závod je prostě jeho. Nevím, jestli bych našel v Československu někoho, kdo na jednom závodě dokázal 10krát zvítězit.

Král Bořetic  Roman Paulík 1

Nádherné podzimní slunečné počasí, bezvětří, parádní atmosféra – to může kronikář Bořetic zanést do historie tohoto běhu, že se běžel se 17.ročník a ve všech kategoriích startovalo 245 závodníků.

Na startu hlavního běhu bylo 131 vytrvalců, a kromě náročné tratě vinohrady je na trati čekaly překážky, které po celý rok nikde nejsou. Okolo trati se linoucí vůně všude přítomného burčáku a tím pádem i velké množství návštěvníků opojených tímto mokem. Vše však proběhlo bez nějakých následků (po závodní burčákové pročistění střev k tomu patří) a diváci v cíli sledovali urputné boje až na cílovou čáru.

Běžely se dvě tratě, veteráni nad 70 let měli pouze 5 km a Karel Karas zde zvítězil -25:28 o téměř 2 minuty před Miroslavem Hajossym - 27:23.Třetím v cíli byl skalický vinař Michal Janota - 31:55.

To na hlavní trati na 10 km se očekával velký souboj mezi Romanem Paulíkem a Lukášem Souralem. Vše bylo jinak, perfektní znalec této trati Roman Paulík - 33:13 to napálil a v cíli to bylo desáté vítězství s náskokem 2:30 na druhého Lukáše Sourala - 35:43. Pro třetí místo si doběhl s přehledem běžící Petr Henek - 35:57.

Ženské kategorie na 10 km trati ovládla favoritka Irena Pospíšilová - 40:49 a bylo to její čtvrté vítězství zde v Bořeticích. Se ztrátou 1:20 doběhla druhá Lenka Jančaříková - 42:09 a třetí Alena Henková se radovala z času 43:13.

Nejstarším běžcem zde byl 78letý Rudolf Roučka (5 km - 36:12) a nejstarší běžkyní 64letá Margita Varmužová (10 km - 1:02:04).

Do dalšího závodu seriálu MSBP 2017 máte měsíční pauzu (závod v Borském Mikuláši zrušen) a tak se potkáme až 17.11. v Jehnicích na 34.závodě ,,BĚH O POHÁR JEHNIC,,.