Rekordní Vnorovy 2016

18.08.2016 16:03

Jubilejní 20.roční závodu ,,VNOROVSKÁ 10,, je za námi a byl rekordní.

Ve všech kategoriích  startovalo celkem 657 závodníků.

Za ideálního počasí se od 13 hod. závodilo nejprve v dětských kategoriích. A že měli rozhodčí práce nad hlavu. Ve 14 kategoriích bojovalo 382 dětských startujících a tak se diváci nenudili. O zábavu se jim v přestávkách postaraly svým vystoupením mažoretky z Vyškova.

V dětských kategoriích to bylo tentokrát mezinárodní účastí. Kromě tradičních českých a slovenských startujících se zde představili děti i z Itálie, Rakouska a Maďarska. Bojovalo se nejen o ceny v rámci Vnorovské desítky, ale i  ,,ORLOVÉ, zde odměňovali ty nejlepší a samozřejmě v každé kategorii byl vyhlášen i nejlepší domácí běžec.

Opět se bojovalo v doplňkových disciplínách jako je ,,BĚH S TRAKAŘEM,, a ..BĚH S BEČKOU..

Tentokrát byl dobře obsazen i běh ..JUNDORU,,  - 31 účastníků a i výkonost borců byla velmi kvalitní. Čekalo je 1 kolo dlouhé 2 500 m a zde kraloval hodonínský běžec Martin Rebenda - 7:39, na druhém místě doběhla slovenká běžecká naděje Jakub Kopiar - 7:55 a třetí místo vybojoval po velmi bojovném výkonu kyjovský Jan Karafiát - 8:19.

V 17 hod. byl společný start kateg. žen- 5 km - 82 start., 10 km-134 start. a 7 družstev štafet na 4x2500 m.

KEŇANÉ BYLI NEJLRYCHLEJŠÍ

Ženy běžely 5 km ( 2 okruhy) a vítězná keňanka Marget MURINGI zvítězila časem 16:41. Druhá v cíli Monika PREIBISCHOVÁ na ni v cíli ztrácela pouhé 3 s - 16:44 a třetí byla další keňská běžkyně Teresa KWAMBOKA - 17:18.

I závod na 10 km byl v réžii závodníků z Keni. Od startu byl v čele Edvin MELLY a svůj náskok si v pohodě hlídal. Zvítězil časem 30:35 a měl na svého krajana na druhém místě náskok 12 s - Moses KOMON - 30:48. Na třetím místě doběhl se ztrátou 36 s na vítěze nejlepší z českých běžců Milan Kocourek - 31:12.

Štafetám kralovala firemní sestava THERMO HOME časem 34:15.

Nejstarším na trati byl 79letý Květoslav Hána a i tentokrát to zvládl v pohodě. 5 km dal za 29:02 .