Rekordní Štěpánský běh v Kyjově

27.12.2017 09:22

36 - MSBP 2017 - ŠTĚPÁNSKÝ BĚH V KYJOVĚ - výsledky.xlsx (145,9 kB)

 

Rekordní účast a rekord Jirky Homoláče

 

Na 55.ročník Štěpánského běhu v Kyjově se bude dlouhé roky vzpomínat.

Nejen proto, že se sešla rekordní účast v dosavadní 55leté historii tohoto běhu. Na startu se letos sešlo 340 nadšenců vánočního běhání (. A to před pěti lety byl ohlášen konec tohoto běhu – ještě že se tak nestalo).

Ta atmosféra 55.ročníku byla fantastická, na tuto vánoční dobu parádní běžecké počasí bez větru. No kdy se to znovu podaří? Běžci si rozhodně užili fandění diváků a diváci zase neskutečného množství sprintérských soubojů až do cíle závodu. No prostě parádní Štěpánské běhání.

K tomu připočteme i po roce znovu zlepšený traťový rekord v mužích. Přestože Jirka Homoláč vypustil závěr a místo finiše opětoval divákům ovace, byl to rekord v čase 25:38. Až ho podezřívám z toho, že těch 10 s ztracených před cílem, si nechal jako rezervu na příští rok.

Ženské kategorie ovládla veteránka Petra Kamínková-30:37 před dvojicí běžkyň Tereza Korvasová a Irena Pospíšilová. Již dlouho jsem neviděl Irenu Pospíšilovou tak se rvát o umístění s mladší soupeřkou. Diváci si to hlasitě užívali, nakonec byla rychlejší o pouhou 1s Tereza Korvasová – 32:05, Irena Pospíšilová – 32:06. Ani tomu nemůžu uvěřit, že za pár dní bude Irena Pospíšilová již veteránka nad 35 let.

Určitě se mnou budete souhlasit, že to byl nejvydařenější ročník na této nové trati!