Rekord na Jablonické 10

03.05.2016 20:34

Už počas preteku 5. ročníka Jablonickej desiatky 2016,  v tvárach organizátorov bola vidieť spokojnosť. Počasie, organizácia, úctihodná účasť 195 detí, 23 JunDor, 245 dospelých, traťový rekord. Všetko vyšlo. Na 10 km okrem veľkého počtu bežcov, sa zišla aj kvalita. Veď 31 bežcov to dalo pod 40 min. a to sa beží 5 km stále do kopca. Sice po obrátke zase z kopca, ale po rovine by to bolo asi rýchlejšie. Výhodu druhej poloviny trate najlepšie využil Henry Kenboy z Keňe, ktorý letel ako pierko a do ciela doletel v novom rekorde za 29:43. Druhý dobehol jeho krajan Joel Maina Mwamgi v čase 32:12. Tretí Jakub Valachovič za 33:27. Na krátkej 4 km trati sa zišlo neuveriteľných 82 žien. Štyri to dali pod 16 min, pričom Zuzana Durcová s časom 13:45 nemala konkurenciu. Druhá dobehla Lenka Porubská za 15:18 a tretia Erika Farkašová za 15:26.Vyhodnotenie najlepších s bohatými cenami uzavrelo veľmi úspešný 5. ročník Jablonickej desiatky.