Radošovce 2016

24.08.2016 19:13

Vanesa Mikulová a Alexander Jablokov

vyhráli 9.ročník závodu ,,BEH KRADOŠOVSKÝM VINOHRADOM,,.

Nádherné počasí, perfektní atmosféra a k tomu 241 startujících - to jistě potěšilo pořadatele v Radošovcích.

K větší účasti chyběli závodníci startující na štafetovém běhu ,, OD TATER K DUNAJI,,.

Dětské kategorie závodili na  tradičním velmi technicky náročném 250 m okruhu. A musím říct, že to asi není tak lehké, jak se nám zdá. Startující se s tím však perou statečně a tak jenom diváci jsou trochu ošizeni. Vidí start a pak již jen finiš do cíle.Jiné to však nebude, těžko někdo kvůli závodům tam udělá rovinu.

To samé se opakuje i hlavního běhu.

Úderem 17 hod. odstartovalo 116 členné startovní pole směrem k radošovským vinohradom a rozhodčí si mohli odechnout před doběhem zpět u kostela v Radošovcích. Ženy běžely 5 km a jako první se překvapivě objevila mladičká Vanesa Mikulová (ročník 1999) ze Skalice. Tato 17letá závodnice zvítězila časem 20:14 a byl to teprve její třetí start mezi ženami v letošním MSBP. Druhá doběhla se ztrátou 24 s Mária Truissard - 20:38 a třetí místo obsadila vítězka kateg. Ž 35 Andrea Borovská - 20:41.

Doběh závodu mužů na 10 km byl takový zážitek pro diváky, že na to místní budou dlouho u piva vzpomínat. Vítěz Alexander Jablokov jim předvedl takový závěrečný 100 m finiš, že to vypadalo, že se zastaví až v Holíči. Vyhrál časem 34:46 a druhému v cíli nadělil téměř minutu - Lubomír Rehuš - 35:38. Za dalších 30 s doběhl třetí Zdenko Zalubil - 36:08.

Nejlepší domácí běžkyní byla Ivana Kudláčová - 24:08, domácím běžcům bude rok kralovat Jakub Hakl - 38:59.

Po závodě tradiční perfektní občerstvení a tombola podle startovních čísel a tak se končilo heslem ,,TAK ZA ROK ZASE,,.