Nádherný Medlenov chodník

06.09.2020 13:08

Parádní počasí, skvělá nálada – takové bylo sobotní odpoledne ve Gbelech.

23 - MSBP 2020 - MEDLENOV CHODNÍK - výsledky.pdf (449,2 kB)

14.ročník závodu MEDLENOV CHODNÍK se běžel v tropickém vedru. Účast závodníků byla pro pořadatele velkým překvapením. Do cíle doběhlo ve všech kategoriích 302 startujících. Pro některé to bylo třeba až moc velké vedro a stálo je to mnoho sil, diváci si ale nestěžovali.

Hlavní závod odstartoval společným startem v 16 hod. (131 vytrvalců) a ti co běželi poprvé, tak se nestačili divit. Není to žádná procházka růžovým sadem, všichni si to museli na trati pořádně odmakat.

Ženské kateg. a Muži 70 běželi 6,4 km. Velkou formu chytla po uzdravení nohy Mirka Zíšková – 27:39. Zdálo se v cíli, že není ani unavená ( asi bude mít jiný názor) a klidně by to dala ještě jednou. O 22 s za ní zaostala druhá Mázsarová Monika – 28:01, třetí Blažena Kocúriková – 28:12 začíná okupovat stupně vítězů jako v minulých letech.

Laďa Varmuža je zpět a ve výborné formě a v kateg. M 70 v současné době jasně vítězí -28:54.

Těžká trať 10,4 km čekala na mužské kategorie a někteří toho měli dost. To se ale nedá říct o vítězném Luďkovi Durďákovi, ten byl po dovolené odpočinutý. Vyhrál časem 37:47 a současně byl i nej veteránem. 21 s za ním doběhl na druhém místě druhý veterán Pavol Masaryk – 38:08, třetí doběhl Tomáš Skala – 38:51.

Zvládli jsme 12.závod MSBP za sebou, co bude dál uvidíme v nejbližších dnem. Masírují nás ohromnými čísly nakažených, hrozí opětovné uzavření hranic, omezení účastníků hromadných akcí. Tak, snad to nějak letos již zvládneme, Musíme si vážit každého závodu, který se podaří uskutečnit.