Mrazivá senica

01.01.2016 19:34

34-MSBP 2015-Silvestrovstký běh v Senici.xlsx (392,9 kB)

Rekordní účast

Tak to bylo překvápko. Ani  Mráz a tradiční nepříjemný mrazivý vánek v prostorách startu a cíle neodradil závodníky k účasti na 30.ročníku.

375 startujících ve všech kategoriích potěšilo pořadatele  a zároveň nastolilo problém, jak dál v Senici.

Za 7 roků od založení MSBP se tady zdvojnásobila účast a pro pořadatele a rozhodčí je to složitější.

Když poprvé bylo v hlavním běhu 100 účastníků, tak se to rozdělilo na dva běhy a tím jsme se snažili zajistit regulérnost závodu a mít v běhu max. 60 závodníků. Jenomže účast se znovu zvedla a jenom v mužském běhu bylo 107 závodníků. Je to krása, ale pro rozhodčí na krátkém 900 m okruhu téměř neřešitelné počítání počtu kol pro všechny startující a tím zajištění správného pořadí. Ve třetím kole je již startovní pole tak zamíchané, že se dá prakticky sledovat přesně jenom čelo závodu a pak je to již víceméně na Vás, jak si počítáte kola. Chtělo by se říct, je silvestr a my jsme se přišli proběhnout, ale bohužel jde taky o poslední body do MSBP a tady musí být nějaká regulérnost.

Přidat další běh nepřipadá do úvahy, to by se nátáhl o dalších 45 minut časový program, rozhodčí by nám zmrzli a hlavně každý má i svou rodinu a spěchá domů. Máme rok na to, co s tím udělat. 900 m dlouhý okruh je na takové množství běžců krátký a chtělo by to natáhnout alespoň na 3 x 1 500 m.

A teď k závodu samotnému.

V mužích si časem 17:21 zajistil v pohodě běžící Jakub Valachovič (vyhrál zde i v roce 2011) před výborně běžícím Zdenkem Zalubilem - 17:39, třetí v cíli Leonard Lendvorský to zaběhl za 17:45.

I vítězná žena Alexandra Štuková zde vyhrála podruhé a její vítězný čas 21:45 byl o minutu rychlejší, než při jejím vítězství v roce 2011. Tentokrát za ní doběhla na druhém místě překvapivě Erika Farkašová - 22:19 a jako třetí v absol.pořadí žen byla Blažena Kocúriková - 22:30.

Nejstarší běžec v poli Květoslav Hána - 78 let - to dal za 32:47 a nemladší 11 letý Theofil Palka z Malacek uběhl 5,4 km za 23:16.