LIPOVSKÁ 10 - Maníková v trať.rekordu

07.09.2017 20:26
 

25 - MSBP 2017 - LIPOVSKÁ DESÍTKA - výsledky.xlsx (171,3 kB)

Maníková zaběhla nový traťový rekord

 

 

Každý týden se celý kolotoč závodů stěhuje z jednoho místa na druhé. A jak měníme místa závodů, tak se mění týden, co týden počasí. Po minulém tropickém víkendu ve Smrdákách to tentokrát bylo v Lipově i na teplý svetr. Pro závodníky to bylo ideální počasí, jenom ten větříček mohl zůstat za humny.

Spokojeni po závodě byly i pořadatelé (Obec Lipov a Sokol Lipov), padly totiž dva rekordy závodu. Přišel rekordní počet závodníků - 254 startujících v 25 kategoriích a v ženském závodě na 4,3 km.

Dětské závody probíhaly na silnici před školou a bojovalo se o body do dětského poháru. Tam zbývají do konce pouze dva bodované závody, a tak každý bodík je dobrý. Velkou žeň medailí tady získali závodníci z AK Kyjov a tentokrát i pro domácí diváky byla radost vidět místní děti na stupních vítězů. Opět bylo vidět ty šťastné co získaly medaile, ale taky ty slzičky těch, co jim to nevyšlo na stupně vítězů. Tatranka a fruko pořadatelů to nakonec zachránila a za chvíli bylo po pláči. Děti to úžasně prožívají.

V 16:30 se celé startovní pole 110 účastníků vydalo zápolit na okruzích ulicemi Lipova. 

Ženské kategorie měly dva okruhy (4,3 km) a od startu se běželo velmi rychle. Bylo jasné, že to bude souboj dvou elitních běžkyň. Slovenské reprezentantky Lubomíry Maníkové a české reprezentantky Jany Kunčické. Již po prvním kole bylo jasné, že se běží na traťový rekord a když v druhém kole Maníková ještě zrychlila a získala malý náskok na Kunčickou, tak z toho bylo v cíli vítězství Lubomíra Maníkové v novém traťovém rekordu 15:05 (i ten starý zaběhla v roce 2015 Maníková - 15:43). I druhá v cíli Jana Kunčická - 15:30 byla rychlejší než starý ženský rekord. Spokojená byla i třetí Irena Pospíšilová - 16:04, ta se pomalu vrací po téměř dvouměsíčním zranění nohy.

Mužské kategorie musely běžet pět okruhů a od prvních metrů to byl velký souboj bratrů Kučerových a Lukáše Olejníčka. Lukáš Olejníček však ve třetím okruhu přidal na tempu a byl to pak jeho sólo závod a jasné vítězství v čase 31:22. 31 s za ním protnul cíl druhý Martin Kučera - 31:53 (jinak držitel místního tr. rekordu- 30:56). I přes velké žaludeční problémy dokázal na třetím místě doběhnout Lukáš Kučera - 32:58 před rychle se blížící dvojicí Jakub Kopiar - 33:03 a Lukáš Soural - 33:08. Byl to velmi rychlý závod, dlouho nepamatuji, aby se celé startovní pole dostalo do cíle pod metou 1 hod.!!!!!!