Jubilejní Beh Jurským Parkom

20.07.2021 14:26

17 - MSBP 2021 - BEH JURSKÝM PARKOM - výsledky.pdf (443838)

Tak se nám v sobotu podařilo uskutečnit další závod MSBP ROTOR 2021. V Borském Svätém Juru se konal 10.ročník závodu BEH JURSKÝM PARKOM. Kvůli opatřením vlády SR bylo jasné, že se rozhodně nebude očekávat rekordní účast běžců. Přesto nakonec vládla spokojenost s účastí – 245 startujících, v dětských kategoriích bojovalo o body do Záhoráckého dětského poháru 157 startujících a v hlavním závodě běželo 88 vytrvalců.

Na velmi těžké trati čekalo běžce v každém okruhu dlouhé stoupání. Ženské kategorie měly 2 okruhy – 6,6 km a pro prémiové vítězství v hlavním závodě MSBP ROTOR 2021 si doběhla 16letá Michaela Salayová – 26:48, druhá doběhla 48letá Dana Janečková-28:00, a třetí místo brala 18letá Simona Hrajnohová.

Mužské kategorie čekaly tři okruhy-9,9 km a již od startu se o místa na stupních podělili běžci z Bratislavy. Po dvou letech znovu vyhrál Peter Čudrnák-34:17 před René Valentem-34:48 a Alexandrem Jablkovem-35:13.

Kdo přijel, tak určitě nelitoval, bylo to krásné sobotní odpoledne s velmi příjemným posezením po závodě.

Snad se nám podaří zazávodit si v následující sobotě na závodě v Plaveckém Mikuláši na 8.ročníku závodu MALOKARPATSKÝ KROS. Doufám, že nepřijde znovu nějaké opatření a my se tam nebude moc dostat.