Beh kúpelným parkom 2018

27.08.2018 19:09

24 - MSBP 2018 - BEH KÚPELNÝM PARKOM - výsledky.xlsx (97,3 kB)

Dva měsíce se závodilo v tropických teplotách, a tak sobotních 20 °C a mrholení bylo přímo balzámem pro všechny běžce. 16.ročník BEHU KÚPELNÝN PARKOM bych označil jako běžeckou vzpouru mladých běžeckých nadějí. V sobotu se konaly ligová kola na dráze, a tak bylo startovní pole ochuzeno o kvalitní zkušené běžce. Toho perfektně využilo mládí a jak v mužských, tak i v ženských kategoriích od startu zle proháněli starší. Dětské kategorie byly na tratích v kúpelném parku pokropeny lehkým deštíkem, ale to nijak neubralo na bojovnosti. Tradičně hodně radosti z medailového umístění, ale i hodně slz, když to nevyšlo. Kéž by jim ta touha být co nejlepší hodně dlouho vydržela. Hlavní závod měl tentokrát pro všechny kategorie stejnou trať. 4 okruhy, tedy celkem 5,6 km. A již po prvním okruhu se v čela usadila čtveřice závodníků – Kopiar, Ondrovič, Soural, Durďák) a svůj náskok stále zvětšovala. V posledním okruhu v mladých tzv., chytly saze, a šli do finiše stylem kdo z koho. Nakonec zvítězil junior Jakub Kopiar – 19:30 o pouhou sekundu před dorostencem Markem Ondrovičem – 19:31. Třetí Lukáš Soural – 19:36 porazil nejlepšího veterána Luďka Durďáka o 12 s – 19:44.  V ženách kralovala od startu jasně Mária Truissard, za ní však překvapivě polovinu závodu běžely věkem ještě žákyně Vašková a Čuvalová. Mária Truissard dala jasné vítězství za 23:39, druhá nakonec doběhla vítězka Ž 35 Mirka Zíšková – 24:50, třetí místo uhájila 13letá Adriana Vašková – 25:03. Zajímavý byl i souboj v kateg. M 65 mezi Varmužou a Bartálem. 21 závodů čekal Luboš Bartál (24:34) na vítězství v přímém souboji s Laďou Varmužou (24:38). Tentokrát měl lepší závěr a porazil Varmužu o 4 s. V 16.ročníků se nakonec závodilo 253 startujících (134 v dět. kateg+119 na 5,6 km).