Beh Jurským parkom 2019

14.07.2019 14:18

17 - MSBP 2019 - BEH JURSKÝM PARKOM - výsledky.xlsx (50,7 kB)

V Borském Svätém Juru vyhrála nakonec suchá varianta. To, že se závod neběžel v dešti byl menší zázrak. Všude dokola černé mraky hrozily silným deštěm při hlavním závodě, nakonec to byla sem tam kapka. Což bylo jenom dobře, vyhlašování a bohatá tombola se nemusely stěhovat do kulturního domu.

Předtím se však pustily do boje dětské kategorie o každý bodík do Záhoráckého dětského poháru. I Přesto, že jsou prázdniny, tak ve všech dětských kategoriích bylo 139 startujících, hlavním závodě jich bylo 101, celkem 240 účastníků 8.ročníku. Muži běželi 3 okruhy, tzn 9,9 km, ženské kateg. dva okruhy, tzn 6,6 km.

Ženskou trať ovládla suverénně Maria Truissard-26:40, druhá proběhla cílem domácí Zuzka Švejdová-27:45, třetí místo brala nejlepší veteránka Mária Ullerová-28:12. V mužích od prvního okruhu kraloval s velkým náskokem běžící Peter Čudrnák – 33:22, druhý René Valent – 35:01 a třetí Dušan Tomčal – 35:10.

Po předání cen nejlepším v jednotlivých kategoriích se losovala tombola o 50 cenách, vrcholem losování byl televizor o uhlopříčce 120 cm.