Běh Filipovským údolím 2019

27.05.2019 07:28

Téměř 300 startujících (273) si určitě užilo nádherné slunečné dopoledne v Javorníku při 38.ročníku BĚHU FILIPOVSKÝM ÚDOLÍM. Po týdenním vytrvalém dešti se počasí umoudřilo, a tak se závodilo pro běžce za přímo ideálního počasí. Dětské kategorie si to rozdaly na okruzích obcí, hlavní závod se běžel tradičně do Filipovského údolí a zpět. Náročnou 10 km trať vyhrál kyjovský borec Pavel Šedík – 35:06, druhé místo bral Petr Buček – 36:16, třetí místo vybojoval Tomáš Skala – 36:32. Ženy měly kratší trať 5 km a jasnou jedničkou byla opět Irena Pospíšilová -19:36, druhá proběhla cílem Maria Truissard – 19:57 a jako třetí v čase 21:17 Mirka Zíšková.

Musím pochválit pořadatele, tzn. Obecní úřad Javorník. Každý dětský účastník dostal jako upomínku běžecký batůžek!!!!

Na co však nemůžu pět chválu je fakt, že někdo ze závodníků použil na platbu startovného místo Kč/Eur tureckou měnu. Tzn. že místo 2 eur mincí, to bylo hrazeno tureckou lirou. 1 lira je totiž stejně velká jako 2 eur. Před 14 dny jsem na internetu zaznamenal informaci, že se to ve velkém snaží používat spekulanti na Slovensku. Takže, dávejte pozor na to, abyste nedopadli jako my.  Možná však, že to někdo při placení ani nevěděl a považoval to za eura.