Pekelná Horňácká 25

05.08.2018 16:47

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

21 - MSBP 2018 - HORŇÁCKÁ PĚTADVACÍTKA - výsledky.xlsx (153,9 kB)

Celý týden jsme diskutovali o tom, že k Horňácké 25 to vedro jaksi patří. Ale včera to snad bylo až moc. 48.ročník se opravdu běžel za tropických podmínek. Kupodivu to však lépe zvládli účastni na 25 km, běželi volnější tempem, a přece jenom okolo 19 hod. teplota klesala. To závod na 8,2 km byl v rychlejším tempu, a tak těch vyčerpaných bylo dost. Kromě kolapsu jedné závodnice na trati 8,2 km to všichni zvládli. Tipoval jsem, že díky dovoleným, vedru a novému koupališti v Lipově bude malá účast, ale nakonec se celková účast vyšplhala na 208 účastníků. Start obou běhů byl společný a závodníci se rozdělili až na 7 km. Ti odvážní na 25 km se vydali na tradiční trať do Hrubé Vrbky, Lipova Louky a do cíle na náměstí ve Velké. První polovinu závodu diktoval tempo 48letý Dan Orálek, ultra maratonec, mnohonásobný vítěz tohoto závodu. Druhá polovina závodu však již patřila obhájci prvenství Janu Kohutovi. Ten zvítězil v čase 1:31:40 před Danem Orálkem – 1:33:21, třetí byl Lukáš Soural – 1:35:43. 25 km zvládly i dvě ženy. Blanka Selucká to dala za 2:08:35 a Věra Moravanská za 2:34:28. Krátkou trať na 8,2 km ovládl veterán Luděk Durďák – 29:02, když porazil o téměř 20 let mladší borce. Druhé místo bral po drtivém finiši Tomáš Skala - 29:35, třetí byl Petr Buček – 29:46.

Jen pět mužů dokázalo porazit vítěznou ženu. Irena Pospíšilová jasně kraloval časem 32:31, Druhá Maria Truissard to dala za 35:03 a třetí Mirka Zíšková doběhla v čase 35:38. Nezničitelný 81 letý Květoslav Hána doběhl v pohodě za 56:58 a ani nevypadal, že by se nějak unavil!!