Ďurďák má formu

25.09.2016 17:24

LUDĚK DURĎÁK

BĚŽCEM MĚSÍCE ZÁŘÍ

Takový měsíc by si každý z běžců určitě přál.  Luděk byl ve Smrdákách druhý, pak vyhrál v Holíči a ve Gbelách, v Dolních Bojanovicích doběhl čtvrtý a nyní opět vítězství.

33.ročník ,,MALACKÉ X,, se běžel za nádherného podzimního slunečního počasí.

Přišel rekordní počet 386 startujících. Dětské kategorie (229 účastníků) běhaly na místní škvárové dráze a tak to měli diváci jako na dlani.

Hlavní závod se běžel zámeckým parkem. JUNDOR měl 1 kolo – 3,3 km a nejlepším byl opět junior Martin Lacko ze RC Sološnica za 11:22. Veteráni nad 70 let si zaběhli 2 kola – 6,6 km a časem 32:29 vyhrál Franta Kubíček.

Ostatní mužské a ženské kategorie čekaly 3 okruhy a tedy 10 km. Od prvního kola běhal v čele Luděk Durďák osamocen a zvítězil časem 34:30. Mladičký dorostenec Jakub Kopiar si doběhl pro druhé místo za 35:27. Určitě není zklamán, v 17 letech 10 km těsně nad 35 minut bez zjevného trápení v závěru je paráda. Parádní výkon předvedl i třetí Dušan Brezovský. V 51 letech 10 km za 36:15 a to stylem - ,,jenom tak v pohodě běžím,, - to teda smekám.

I vítězska kateg. žen Irena Pospíšilová potvrdila svoji třídu a doběhla v absolutním pořadí mezi muži na 14.místě za 39:16. Druhou v pořadí byla Erika Farkašová – 41:41 a nestárnoucí Blažena Kocúriková to na třetím místě zvládla za 43:14.

Velkým překvapením byla velká účast domácích běhajících nadšenců na trati 10 km. Celkem jich bylo 30 a tak se zdá, že tato trať začíná být pro domácí zajímavá.