Brezová pro Valachoviče

02.07.2017 17:24

Velmi příjemné běžecké počasí určitě běžce potěšilo (loni to byly tropy a velké galeje) a tak se běželo rychle.

17 - MSBP 2017 - NÁRODNÝ BEH GEN.M.R.ŠTEFANIKA - výsledky.xlsx (398,2 kB)

I když se současně ve stejnou dobu běžel ,,Špacinský trojúhelník,, tak se v Brezové představilo 313 závodníků a ti využili nádherného odpoledne na náměstí.

Dětské závody jsou velmi atraktivní díky tratím na náměstí a diváci mají možnost neustále povzbuzovat své ratolesti. Začali sice prázdniny, ale při zápolení na tratích se to nijak neprojevilo. Bojovalo se o každou pozici a body do Záhoráckého dětského poháru.

Hlavní závod odstartoval v 17hodin a účastníky čekal těžký výběh k mohyle a návrat na náměstí do cíle. Ženské kategorie a M 70 měly pouze 5 km a prvenství z loňského roku obhájila JanaÚradníková v čase 19:35 a byla oproti loňsku rychlejší o 14 s. Jako druhá proběhla cílem 15letá Zuzana Švejdová - 19:54, třetí místo brala vítězka Ž 45 Blažena Kocúriková - 20:22.

Muže čekalo náročných 14,5 km a tady se běželo o dvě minuty rychleji jak loni. Vyhrál Jakub Valachovič za 54:16, 41 za ním doběhl Lukáš Šoural-54:57 . To o třetí místo byl velký boj. Nakonec ve finiši Petr Harnoš -55:14 udolal vítěze M 40 Martina Plačka - 55:20.