Re: Re: Re: startovné

Datum: 09.08.2017 | Vložil: Nika

Ano plánování a příprava závodu je práce značně celoroční. Ale zrovna k těm Keňanům výše zmíněným to je zrovna něco co dle mého zrovna na tento typ závodů nepatří. Samotní hobby běžci z nich nadšení nejsou, aby vůbec přijeli stojí to neskutečné peníze které musí někdo zaplatit. Kdyby ty peníze vzali a pozvali za to někoho z českých špiček( a věřím, že se správným přístupem a termínem by ani to nebylo potřeba) věřím, že to by i sami běžci dokázali mnohem lépe ocenit- setkání právě s tím někým kdo je třeba k běhu přivedl, komu vždy drží pěsti když někde reprezentuje je rozhodně lepší pocit než sbírka černochů jejichž význam jsem jaksi nepochopila a už asi nepochopím. V tomto byl dobrý přístup například i v Jablonici- jeden rok je sponzoři chtěli tak je měli ok. Ale i oni pochopili, že tím radost ani slávu si nepřinesou. nejde jen o finanční odměny- řekla bych, že ty v celkových nákladech jsou nakonec téměř tím nejmenším- ty mají závody dle svých možností někde vyšší někde nižší, někde žádné. Když se započítají rozhodčí, občerstvení, ceny pro děti, u větších závodů čipy a ano uznávám je to velká položka a jak roste počet účastníků mnohde nezbytná. Ale občas když sleduji masové závody kde je startovné v řádu stovek tak vítězové prakticky nic nedostanou, jak bylo řečeno výše jen sbírku reklam,a le tam už je to jen o tom se na tom dobře napakovat- už tomu chybí určitý duch, právě ten který u nás vidím. Tu snahu dělat to pro ty běžce, tím, že oni budou spokojení a budou se vracet. A stejně tak mnohé závody u nás mají lepší základnu některé horší. Mě osobně nedělá problém převlékat se na parkovišti a nedělám z toho kovbojku. Jestli je sprcha také neřeším. Ale Vnorovy rodinného ducha nemají, jak jsem psala i níže snaží si hrát na některý z těch velkých závodů a myslím, že na to opravdu nemají jen zkouší kam můžou zajít, kolik jsou lidé ochotní dát za to, že ty body do poháru budou mít, protože upřímně ani místní trať nepatří mezi ty, kde člověk běží s radostí a užívá si krásné prostředí, ale to už je úděl většiny závodů, které jsou vedeny jen v obcích a tudíž nelze říci, že tam dojedou za nádhernou tratí jako například na několik krosů, či k Radošovským vinohradům a podobně. Na druhou stranu jsou kolem lidé co povzbuzují a to je pro mnohé plus.

Přidat nový příspěvek